Promocje
Łóżko kontynentalne Paris z kryształkami- WYSYŁKA W 48H
Łóżko kontynentalne Paris z kryształkami- WYSYŁKA W 48H

1 828,00 zł

Cena regularna: 1 928,00 zł

Najniższa cena: 1 839,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe TOBI
Łóżko piętrowe trzyosobowe TOBI

1 457,10 zł

Cena regularna: 1 619,00 zł

Najniższa cena: 1 489,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe ZUZIA
Łóżko piętrowe trzyosobowe ZUZIA

1 529,10 zł

Cena regularna: 1 699,00 zł

Najniższa cena: 1 569,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe MAJA
Łóżko piętrowe trzyosobowe MAJA

1 529,10 zł

Cena regularna: 1 699,00 zł

Najniższa cena: 1 569,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe ANTEK
Łóżko piętrowe trzyosobowe ANTEK

1 502,10 zł

Cena regularna: 1 669,00 zł

Najniższa cena: 1 539,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe TOSIA
Łóżko piętrowe trzyosobowe TOSIA

1 493,10 zł

Cena regularna: 1 659,00 zł

Najniższa cena: 1 529,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe ANIA
Łóżko piętrowe trzyosobowe ANIA

1 529,10 zł

Cena regularna: 1 699,00 zł

Najniższa cena: 1 569,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe ANKA
Łóżko piętrowe trzyosobowe ANKA

1 529,10 zł

Cena regularna: 1 699,00 zł

Najniższa cena: 1 569,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe OLA z barierką
Łóżko piętrowe trzyosobowe OLA z barierką

1 502,10 zł

Cena regularna: 1 669,00 zł

Najniższa cena: 1 539,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe JULIA
Łóżko piętrowe trzyosobowe JULIA

1 574,10 zł

Cena regularna: 1 749,00 zł

Najniższa cena: 1 619,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe MONIA
Łóżko piętrowe trzyosobowe MONIA

1 466,10 zł

Cena regularna: 1 629,00 zł

Najniższa cena: 1 499,00 zł
szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe ZOSIA - WYSYŁKA W 48H
Łóżko piętrowe trzyosobowe ZOSIA - WYSYŁKA W 48H

1 754,10 zł

Cena regularna: 1 949,00 zł

Najniższa cena: 1 879,00 zł
szt.
Zabezpieczenie łóżka piętrowego - jak zabezpieczyć łóżko piętrowe oraz antresole?
Zabezpieczenie łóżka piętrowego - jak zabezpieczyć łóżko piętrowe oraz antresole?

Czy łóżko piętrowe może być bezpieczne? Konstrukcja łóżka piętrowego

Wielu rodziców zastanawia się, czy spanie na łóżku piętrowym jest bezpieczne dla dziecka. Eksperci i producenci łóżek piętrowych są zgodni: każde łóżko piętrowe może być bezpieczne, jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczone. Zwykle przed przypadkowym wypadnięciem chronią specjalne barierki, rzadziej siatka zabezpieczająca, jednak bardzo ważna jest także konstrukcja łóżka piętrowego. Powinna być stabilna oraz wyposażona w wytrzymały stelaż o wysokiej nośności (w przypadku łóżek dziecięcych - do 100 kg). Ryzyko wypadku minimalizuje również wytrzymała ochrona materaca. Wybierając łóżko, należy sprawdzić, czy jest on odpowiednio zabezpieczony (obudowany z każdej lub z trzech stron); duże znaczenie ma także materiał wykonania mebla. W przypadku łóżek z kolekcji KEF-MEBLE jest to lite drewno.

Czy antresola może być bezpieczna? Jak zabezpieczyć antresolę?

Antresola to rozwiązanie aranżacyjne, które zwiększa funkcjonalność i możliwości dekoracji pokoju dziecięcego. Czy może być bezpieczna? Tak, jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczona. Najczęściej w tym celu stosuje się balustradę, która sięga aż do sufitu, jest wytrzymała i odpowiednio gęsta. Rzadziej korzysta się w tym przypadku z niskich barierek lub siatki.

Antresola zazwyczaj jest miejscem do spania. Wielu rodziców decyduje się umieścić na niej niskie łóżko, jednak zdarza się, że dzieci śpią na antresoli na łóżku piętrowym. Jak to możliwe? Otóż w tym przypadku świetnie sprawdzają się łóżka piętrowe niskie, czyli łóżka z wysuwanym dodatkowym miejscem do spania.

Jak zabezpieczyć łóżko piętrowe? Praktyczne wskazówki

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć łóżko piętrowe? Już na etapie składania zamówienia możesz zrobić naprawdę sporo, żeby uchronić dziecko przed przypadkowym wypadnięciem. Oto, na co powinieneś zwrócić uwagę.

Zabezpieczenie łóżka piętrowego: barierka ochronna

Bezpieczne łóżko piętrowe zawsze posiada barierkę ochronną. W przypadku górnego łóżka zabezpiecza ona materac z każdej strony, a w przypadku dolnego - z co najmniej trzech stron (jeśli nie, warto rozważyć dodatkowe barierki). Barierki ochronnej są zazwyczaj pozbawione łóżka niskie, czyli materace wysuwane na stelażu znad szuflad, jako dodatkowe (trzecie) miejsce do spania. Należy pamiętać, aby barierki były co najmniej 160 mm wyższe niż materac. Barierki ochronne sprawdzą się świetnie również w przypadku antresoli.

Zabezpieczenie łóżka piętrowego: stelaż oraz odpowiedni materac

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka musi posiadać solidny stelaż o dużej nośności. Pozwoli to zachować stabilność mebla i zminimalizuje ryzyko wypadku (m.in. zapobiegnie przewróceniu się lub złamaniu łóżka). Bardzo ważny jest także odpowiednio gruby materac - powinien być dopasowany do wysokości barierki ochronnej (ramy łóżka).

Zabezpieczenie łóżka piętrowego: alternatywne rozwiązania

Ciekawą propozycją są niskie łóżka piętrowe, pozbawione drabinki. Tzw. niskie łóżka piętrowe posiadają dodatkowe wysuwane znad szuflad miejsce do spania. To alternatywne (i bardzo bezpieczne) rozwiązanie dla dzieci, które są zbyt małe, żeby spać na łóżku piętrowym. W kolekcji łóżek piętrowych dla dzieci KEF-MEBLE proponujemy zarówno klasyczny, jak i niestandardowy wariant.

Zabezpieczenie łóżka piętrowego: dodatkowe wskazówki

Chcesz mieć pewność, że Twoje dzieci będą spać bezpieczne? Zdecyduj się na przykręcenie łóżka piętrowego do ściany. Zapobiegnie to przypadkowemu przewróceniu się mebla. To ważne, zwłaszcza jeśli łóżko służy dzieciom także jako miejsce do zabawy. Pamiętaj, żeby wybierać łóżka piętrowe wykonane wyłącznie z materiałów wysokiej jakości, takich jak lite drewno sosnowe. Bardzo ważna jest także jakość zastosowanych lakierów i farb.

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa - jak zapewnić bezpieczeństwo każdemu z dzieci?

Zazwyczaj z łóżka piętrowego korzysta rodzeństwo w podobnym wieku. Dzieci może jednak dzielić większa różnica, co budzi jeszcze większe obawy rodziców. Wytrzymała ochrona materaca, dodatkowe barierki lub siatka zabezpieczająca przed wypadnięciem i stabilny stelaż to odpowiednio dużo, żeby łóżko piętrowe uznać za bezpieczne. Wielu rodziców zastanawia się jednak, jak zabezpieczyć drabinkę łóżka piętrowego. Duże znaczenie ma w tym przypadku wielkość oczek - jeśli są zbyt duże, z łatwością można zamontować dodatkowe stopnie. To niezwykle prosty sposób na łatwiejsze korzystanie z łóżka piętrowego.

Bezpieczne łóżko piętrowe, czyli jakie? Rodzaje łóżek piętrowych

Jakie może być bezpieczne łóżko piętrowe? Przed zakupem łóżka piętrowego warto sprawdzić dostępne warianty. W ofercie KEF-MEBLE proponujemy meble idealne do pokoju rodzeństwa. Dzięki przemyślanej konstrukcji, zapewniają one bezpieczeństwo dzieci, równocześnie umożliwiając pociechom komfortowy sen.

Łóżko piętrowe dwuosobowe

Zdecydowanie najpopularniejszym wariantem łózka piętrowego jest klasyczne łóżko dwuosobowe. Projekty z kolekcji KEF-MEBLE wyróżnia stabilna konstrukcja oraz bezpieczeństwo użytkowania. Materace są oparte na stelażu z drewna sosnowego, a barierki, które pozwalają zabezpieczyć łóżko piętrowe zostały zamontowane również w jego dolnej części.

Łóżko piętrowe trzyosobowe

Popularnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego jest łóżko piętrowe dla trzech osób. Dodatkową przestrzeń do spania stanowi materac na stelażu, wysuwany znad szuflad. Zarówno dziecko śpiące na górnym, jak i na dolnym poziomie zabezpiecza przed wypadnięciem stabilna drewniana barierka.

Niskie łóżko piętrowe

W KEF-MEBLE proponujemy niskie łóżka piętrowe, które stanowią popularną alternatywę dla klasycznych łóżek piętrowych 2-osobowych. Nie tylko nie ma tutaj mowy o drabince (górne łóżko jest niskie), jak również - w przypadku dolnego łóżka (wysuwanego znad szuflad) zbędna jest dodatkowa barierka ochronna. Takie łóżka piętrowe mogą być umieszczone na antresoli - wówczas to antresolę należy odpowiednio zabezpieczyć.

Kiedy dziecko jest gotowe na łóżko piętrowe? Czy wiek ma znaczenie?

Zastanawiasz się, czy Twoje dziecko jest gotowe, żeby spać na łóżku piętrowym? Niestety, na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż zależy ona przede wszystkim od rozwoju emocjonalnego i fizycznego dziecka. Zaleca się jednak, żeby z łóżek piętrowych korzystały co najmniej 5 lub 6-latki, a pod nadzorem rodziców - sprawne fizycznie 4-latki. Istotna jest w tym przypadku bardzo dobra koordynacja ruchowa oraz gotowość dziecka (m.in. opanowanie lęku przed wysokością).

W przypadku łóżek piętrowych parterowych wymieniona wyżej granica wieku nie obowiązuje - z takich mebli (odpowiednio zabezpieczonych) mogą korzystać już 2-latki. To świetne rozwiązanie w przypadku rodzeństwa z niewielką i znaczną różnicą wieku - łóżko z barierkami sprawdzi się bowiem jako pierwsze łóżko po łóżeczku niemowlęcym.

Czy należy obawiać się łóżka piętrowego?

Czy należy obawiać się łóżka piętrowego? Powinieneś już wiedzieć, że nie. Łóżko piętrowe może bowiem być bezpieczne, jeśli zostanie odpowiednio zabezpieczone. Jako rodzic powinieneś zwrócić uwagę na konstrukcję łóżka, dodatkowe elementy ochronne oraz jakość wykorzystanych materiałów. Duże znaczenie ma także estetyka wykonania mebla. W ofercie sklepu internetowego KEF-MEBLE proponujemy łóżka piętrowe wykonane z litego drewna sosnowego. Wszystkie zamówienia realizujemy we własnej stolarni. Zamawiając konkretny model, możesz dopasować odpowiedni materac. Bezpośrednio na stronie wybranego łóżka zobaczysz te modele, które pasują do mebla, który chcesz kupić.

Dodatkowo należy pamiętać, że łóżko piętrowe powinno znaleźć się w pokoju dzieci, które osiągnęły wskazany wiek, są sprawne fizycznie, a ich rozwój emocjonalny pozwala na spanie bez rodzica.

 

do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 F.U.H. KEF-MEBLE | Szata graficzna: properart.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl