Producenci
Promocje
Łóżko domek DOMI z barierką
Łóżko domek DOMI z barierką

1 339,00 zł

Cena regularna: 1 389,00 zł

szt.
Łóżko parterowe jednoosobowe LEON
Łóżko parterowe jednoosobowe LEON

1 239,00 zł

Cena regularna: 1 289,00 zł

szt.
Łóżko piętrowe dwuosobowe FRANEK - DOMEK
Łóżko piętrowe dwuosobowe FRANEK - DOMEK

1 659,00 zł

Cena regularna: 1 759,00 zł

szt.
Łóżko piętrowe dwuosobowe ADA - DOMEK
Łóżko piętrowe dwuosobowe ADA - DOMEK

1 579,00 zł

Cena regularna: 1 679,00 zł

szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe OLA bez barierki
Łóżko piętrowe trzyosobowe OLA bez barierki

1 619,00 zł

Cena regularna: 1 719,00 zł

szt.
Łóżko piętrowe NATALKA
Łóżko piętrowe NATALKA

1 499,00 zł

Cena regularna: 1 599,00 zł

szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe MONIA
Łóżko piętrowe trzyosobowe MONIA

1 629,00 zł

Cena regularna: 1 729,00 zł

szt.
Łóżko domek EMMA z barierką
Łóżko domek EMMA z barierką

1 289,00 zł

Cena regularna: 1 339,00 zł

szt.
Łóżko domek BLANKA z barierką
Łóżko domek BLANKA z barierką

1 389,00 zł

Cena regularna: 1 439,00 zł

szt.
Łóżko domek LILY niskie bez barierki
Łóżko domek LILY niskie bez barierki

1 239,00 zł

Cena regularna: 1 289,00 zł

szt.
Łóżko parterowe dwuosobowe DAVID z barierką
Łóżko parterowe dwuosobowe DAVID z barierką

1 339,00 zł

Cena regularna: 1 389,00 zł

szt.
Łóżko piętrowe trzyosobowe ZOSIA - WYSYŁKA W 48H
Łóżko piętrowe trzyosobowe ZOSIA - WYSYŁKA W 48H

1 699,00 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

szt.
Co jest ważne w wyborze łóżka dla dziecka?

 

Co jest ważne w wyborze łóżka dla dziecka?

Wygodne łóżko zapewnia lepszą jakość snu, a ten z kolei czyni lepszym kolejny dzień. Ma to znaczenie od najmłodszych lat. Dziecko, które śpi w komfortowych warunkach, wstaje wypoczęte, ma zwiększoną koncentrację, efektywniej się uczy i ma mniejsze problemy z postawą - przede wszystkim kręgosłupem. Dopasowując łóżko dziecięce do potrzeb malucha można więc mieć korzystny wpływ na całe jego życie i lepszy start w dorosłość. Ale jak je wybrać? Trzeba pamiętać, że tak jak każdy dorosły, tak też dzieci, mają różne potrzeby i wymagania.

wybór łóżka dla dziecka

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czego wymaga się od łóżka dziecięcego?

  • Jakie cechy powinno mieć łóżko dziecięce?

  • Które łóżka dziecięce wybierać?

 

Czego wymagać od łóżka dziecięcego?

Meble dla dzieci są zwykle wybierane przez rodziców. To dorośli decydują, jak duża szafa będzie potrzebna, ile szuflad powinna mieć komoda i jaką wielkość biurka wybrać. Także łóżka dziecięce są dopasowywane przez rodziców. Ale nie można przy tym zapominać o potrzebach malucha. Młody człowiek może nie umieć wybrać rozmiaru łóżka i twardości materaca. Doskonale za to wie, czego potrzebuje i czy jest mu wygodnie. Dobrze jest więc zasugerować dziecku łóżko, zamiast narzucać swój wybór. Ostateczna decyzje nie jest łatwa do podjęcia. Łóżko dziecięce musi być jednocześnie dobrze wyprofilowane, twarde, aby zapewniać dobrą podporę dla młodego, rosnącego jeszcze szkieletu, a także spełniające potrzeby rozrywkowe dzieci.

 

 

 


Łóżko parterowe jednoosobowe HANIA

od 959,00zł

Zobacz produkt

Łóżko parterowe jednoosobowe LEON

od 1249,00zł

Zobacz produkt

Łóżko parterowe jednoosobowe OLAF

od 999,00zł

Zobacz produkt

 

 

 

Łóżka dziecięce - używane nie tylko w nocy

Szukając łóżka dla dziecka trzeba brać pod uwagę nie tylko komfortowy sen, ale też to, że maluchy korzystają z materaca w ciągu dnia. Dla wielu dzieciaków jest to świetne miejsce do różnego rodzaju zabaw. Aby wytrzymało skakanie i duże obciążenie, łóżko dziecięce musi mieć twardy materac oraz mocny stelaż. Istotną rolę odgrywają też łączenia poszczególnych elementów. Należy zwracać uwagę na to, czy drewniane elementy nie stanowią zagrożenia. Bawiące się dzieci nie będą uważać, żeby się nie uderzyć. To dorośli muszą znaleźć takie meble, które nie spowodują poważnych urazów. Jednak to dziecko będzie używać łóżka. Dlatego jego potrzeby są równie ważne i nie można ich pomijać. Dając dziecku łóżko, z którego będzie zadowolone, dajemy mu przede wszystkim lepsze życie i satysfakcję.

Jakie cechy powinno mieć łóżko dziecięce?

Wygoda i bezpieczeństwo to dwie najważniejsze kwestie, o jakie dbamy wybierając łóżka dla dzieci. Należy przy tym uwzględnić wiek i ulubione zajęcia dziecka. To do nich powinno pasować łóżko. Materace do łóżek dziecięcych to elementy, które powinny być twarde. Lekkie ciało malucha potrzebuje podczas snu stabilnego podparcia. Pozwoli to uniknąć problemów z układem kostnym, a także skrzywień kręgosłupa. Twardy materac jest też dobry do zabawy - wygodniej się na nim siedzi, a skakanie po łóżku nie grozi zbyt mocnym odbiciem. Ale łóżka to nie tylko materac. Stelaż też musi spełniać określone normy. Kolorem powinien pasować do reszty wystroju, aby nie psuć wrażeń estetycznych, na które dzieci są zazwyczaj bardzo wrażliwe. Ważny jest też ekologiczny lakier, wolny od niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Łączenia muszą być zrobione w sposób ograniczający zagrożenia i stabilny, aby nie rozpadł się pod ciężarem bawiącej się grupy.

Wiele cech łóżka zależna jest od wieku malucha. Dla najmłodszych dobre są łóżka z barierką, która chroni przed upadkiem przy zmienianiu pozycji. Starsze pociechy wolą łóżka bez tego zabezpieczania, które ogranicza im miejsce. Konieczne jest też dobranie wysokości łóżka do dziecka. Musi ono umożliwiać swobodne wdrapywanie się na materac, ale też nie może być za niskie. Dziecko przecież szybko rośnie, a zbyt niskie łóżka są niewygodne. Stawiając na wyższe unika się konieczności szybkiej zmiany.

 

 


Łóżko piętrowe dwuosobowe JANEK

od 1289,00zł

Zobacz produkt

Łóżko piętrowe dwuosobowe ADA

od 1329,00zł

Zobacz produkt

Łóżko piętrowe dwuosobowe TOMEK

od 1369,00zł

Zobacz produkt

 

 

 

Najczęściej wybierane łóżka dziecięce

Oprócz wygody łóżko musi dawać też inne możliwości. Jednym z ważnych aspektów jest oszczędzanie miejsca. W małym pokoiku dobrze sprawdzają się łóżka składane. Rodzice dwójki dzieci często stawiają też na łóżka dziecięce piętrowe. Dają one to samo, co pojedyncze łóżka, ale umieszczenie materacy nad sobą zwalnia sporo przestrzeni. Dla maluchów jest to rozwiązanie bezpieczne, a także atrakcyjne.

Bardzo dobrą opcję stanowią łóżka z szufladą, w której można trzymać zapasową pościel, co zwalnia miejsce w szafie.

Przy dwójce dzieci, które nie chcą spać na łóżku piętrowym, warto postawić na łóżko podwójne parterowe. Drugi materac jest wysuwany, więc w ciągu dnia nie zajmuje miejsca w pokoju. Mogą z tego korzystać też rodzice małych dzieci, które często boją się spać same. Kiedy mama położy się na wysuniętym materacu, maluch poczuje się spokojniejszy i szybciej zaśnie. To rozwiązanie zapewni obojgu większy komfort, niż gdyby trzeba było leżeć na jednym, wąskim materacu. Szukając łóżka dla dziecka należy wziąć pod uwagę naprawdę wiele aspektów, żeby mebel spełniał oczekiwania użytkownika oraz jego rodziców. Dzięki odpowiedniemu łóżku można osiągnąć naprawdę wiele.

 

do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 F.U.H. KEF-MEBLE | Szata graficzna: properart.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl