Producenci
Promocje
Łóżko parterowe jednoosobowe LEON
Łóżko parterowe jednoosobowe LEON

1 279,00 zł

Cena regularna: 1 429,00 zł

szt.
Łóżko parterowe dwuosobowe PATRYK
Łóżko parterowe dwuosobowe PATRYK

1 509,00 zł

Cena regularna: 1 669,00 zł

szt.
Łóżko parterowe jednoosobowe OLAF
Łóżko parterowe jednoosobowe OLAF

1 089,00 zł

Cena regularna: 1 239,00 zł

szt.
Łóżko parterowe jednoosobowe HANIA
Łóżko parterowe jednoosobowe HANIA

1 079,00 zł

Cena regularna: 1 229,00 zł

szt.
Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Jak urządzić mały pokój dla dwójki dzieci?

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko oznacza to, że będzie trzeba nie tylko kupić ubranka i zabawki, ale też, przede wszystkim, wygospodarować przestrzeń w domu czy mieszkaniu dla tego małego człowieka. Metrażu nie da się tak po prostu zwiększyć, co często skutkuje tym, że dziecko dostaje mały pokój. Ale to, że jest mały nie oznacza, że może w nim zabraknąć podstawowych mebli, do których należy między innymi łóżko. Drugie dziecko to dodatkowe wyzwanie - maluchy zwykle mieszkają w jednym pokoju. I każdy musi na czymś spać. Jak temu zaradzić?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie wymagania musi spełniać pokój dwójki dzieci?

Jak dopasować wnętrze do pokoju dwójki dzieci?

Jakie łóżko wybrać do małego pokoju pokoju dla dzieci?

 

 

Jakie wymagania powinien spełniać pokój dla dwójki dzieci?


Pokój dziecięcy musi zaspokajać potrzeby malucha. Powinny się w nim mieścić zabawki oraz najważniejsze przedmioty potrzebne do życia, jak ubrania. Oznacza to konieczność wybrania mebli, w tym przede wszystkim łóżka, szafy, a także mniejszej szafki oraz biurka dla trochę starszego dziecka. Kiedy masz do dyspozycji mały pokój, jego urządzenie dla dziecka nie jest łatwe. A co zrobić, jeśli trzeba w nim zmieścić dwójkę dzieci?

 

Jaki styl wybrać do pokoju dwójki dzieci?


Tak jak my wybieramy kolory i dekoracje w różnych pomieszczeniach w domu, tak dziecko chce, żeby jego pokój był w jego stylu. Z jednym dzieckiem nie ma problemu - spytaj o jego upodobania i znajdźcie wspólnie meble i dodatki, które je spełniają. Gorzej jest, kiedy w pokoju ma spać dwójka dzieci o różnych potrzebach. Problemem mogą być:

  • duża różnica wieku
  • różnica płci
  • odmienne zainteresowania.

 

Są to sytuacje, w których dzieci mogą potrzebować innych dodatków, a także kolorów na ścianach. Jak temu zaradzić? Najczęściej rozwiązuje się to na dwa sposoby: albo pokój urządzony zostaje neutralnie, a swój styl dzieci wyrażać mogą poza nim, albo łączy się dwa style w jednym wnętrzu. W tym wypadku trzeba jednak uważać, bo może dojść do sytuacji, w której ostatecznie nikt nie będzie zadowolony. Szczególnie wtedy, gdy upodobania dzieci diametralnie się różnią. Najwięcej kłopotów jest z pogodzeniem w jednym wnętrzu stylu chłopca i dziewczynki oraz maluszka i dziecka wchodzącego w wiek nastoletni. Można wtedy wydzielić każdemu z dzieci jego przestrzeń za pomocą linii na podłodze. Nie musi ona być brzydka i nudna - pas odrębnych płytek czy listwa między panelami nie tylko się sprawdzą, ale też będą dobrze wyglądać. Niestety, wybór kolorów na ściany to jeszcze nie koniec.

łóżka piętrowe dziecięce

 

Meble do pokoju dla dwójki dzieci

Niewielka przestrzeń jest powodem, dla którego dwoje mieszkających w pokoju dzieci musi dzielić jedne meble. Należy wtedy jasno określić, które półki są dla kogo, aby uniknąć niepotrzebnych sporów. W przypadku dzieci w wieku szkolnym także dzielenie się biurkiem powinno być ustalone na zasadach korzystnych dla wszystkich. Sytuacje takie przysparzają wielu problemów. Jednak nie zawsze możliwe jest zmienienie mieszkania na większe, w którym dzieci będą mieć osobne pokoje. Trzeba je jakoś pogodzić. Najprościej jest rozwiązać sprawę z łóżkiem. Wybierz łóżko piętrowe dla dwóch pociech. Pozwoli ono zaoszczędzić przestrzeń, a maluchy będą zachwycone takim meblem. W ten prosty sposób zagwarantujesz obojgu dzieci wygodę oraz bezpieczeństwo każdej nocy.

łożka dziecięce dla dwójki dzieci

 

Jakie łóżko wybrać do małego pokoju dla dzieci?

Mały pokój to powód do wybierania małych mebli. Ale łóżko nie może być zbyt małe.

Postaw na łóżka piętrowe dla dzieci, żeby móc wstawić je większe, dające wygodę maluchom i dzieciom, które są już trochę starsze. Czy rozmiar to wszystko, czym należy się kierować przy wyborze łóżek dziecięcych? Oczywiście, że nie!

 


Łóżko piętrowe dwuosobowe JANEK

od 1289,00zł

Zobacz produkt

Łóżko piętrowe dwuosobowe ADA

od 1329,00zł

Zobacz produkt

Łóżko piętrowe dwuosobowe TOMEK

od 1369,00zł

Zobacz produkt

 

 

Istotną rolę odgrywa wiele czynników, między innymi obecność barierek, w także odpowiedni sposób nakładania koloru. Ma to olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętaj, że dzieci częściej zmieniają pozycję podczas snu. Warto więc kupić łóżko piętrowe, które uchroni śpiącego na górze malucha przed upadkiem. Barierki są pod tym względem niezastąpione. Jednocześnie pozwalają na wygodne wejście na materac i oparcie się o drewno, które jest mocne, a jednocześnie nie zagraża skórze. Dobrze jest też wiedzieć, jaki materac do łóżka piętrowego wybrać. Musi być odpowiednio miękki i wygodny, ale też dość twardy, żeby nie zapadał się pod ciężarem.

Kiedy już mamy wygodne i bezpieczne łóżko piętrowe dla dwóch pociech trzeba jeszcze zadbać o styl. Drewno powinno być lakierowane na kolor, który będzie komponować się z całym wystrojem pokoiku. Weź przy tym pod uwagę sposób nałożenia lakieru i jego jakość. Wybierz takie łóżko, które będzie pomalowane trwale, bez ryzyka odprysków, kiedy dzieci będą się przy nim bawić. Jednocześnie upewnij się, że użyty lakier nie zawiera szkodliwych substancji. Takie łóżko będzie bezpieczne dla dzieci i środowiska.

 

do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 F.U.H. KEF-MEBLE | Szata graficzna: properart.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl